OD 2010. Hračky a bábiky
vyrobené v Európe.

Vyberte svoju menu

Baktérie v látkových plienkach

* Pranie na 60°C zabíja väčšinu baktérií. Ak to nepomôže, zvyčajne plienky s odporúčanou teplotou prania na 60°C  znesú i 90°C, je to však na Vaše riziko. Pranie na vyšších teplotách neprospieva hlavne gumičkám a suchým zipsom.
* Ak máte možnosť sušiť plienky na priamom slnku, urobte to. Slniečko je výborný prírodný dezinfekčný prostriedok (zároveň odstraňuje škvrny a bieli).
* Tea tree prírodný olej a ocot majú dezinfekčné vlastnosti.
* Mio Fresh Bambino Mio bol vyvinutý priamo na dezinfekciu plienok. Funguje už od 40°C a zároveň odstraňuje zápach.
* Pridajte dve polievkové lyžice perkarbonátu sodného (soľ na škvrny) do horúceho cyklu. Perkarbonát sodný je sypký prášok, zlúčenina peroxidu vodíka a uhličitanu sodného. Rozkladá sa na kyslík, vodu a uhličitan sodný. Je to bielidlo šetrné k životnému prostrediu. Vo vode sa rozpúšťa pomerne rýchlo , uvoľňuje kyslík a poskytuje výkonné čistenie, bielenie, odstraňovanie škvŕn a pôsobí ako dezodorant. Okrem toho veľmi efektívne zabíja baktérie, plesne, vírusy a riasy. Má výhody, že je bez zápachu, netoxický, bez znečistenia. Výborný na namáčanie veľmi zašpinených textílií. Bezpečný pre  farby, oživuje ich a zabraňuje aby textílie zožltly a stmavli. Nebieľte plienky s PUL vrstvou, nap. kapsové plienky. Vyberte vkladačky a bieľte tie.
* Ani látkové ani jednorázové plienky nie sú sterilné. Niektorí si myslia, že ak ožehlia plienky, stanú sa sterilnými. Nie je to tak, už i preto nie, že ich po žehlení skladujete v nesterilnej skrini. Ak si veľmi chcete pridávať na práci ožehlite štvorcové a viacvrstvové plienky určené pre novorodeniatka, nie je to však potrebné. Jedinou výhodou žehlenia je, že plienky zmäknú. Rozhodne však nežehlite nič s PUL vrstvou alebo suchými zipsami.