OD 2010. Hračky a bábiky
vyrobené v Európe.

Vyberte svoju menu

O farbách na vlasy

Rastlinné farby vs syntetické

Možno ste sa z tlače dozvedeli, že výrobca konvenčných farieb na vlasy je povinný od 11.01.2011 uviesť rôzne varovania na obale.

Okrem iného:

* Farby na vlasy môžu spôsobiť ťažké alergické reakcie   
* Výrobky nie sú vhodné pre osoby mladšie ako 16 rokov.

Santé a Logona rastlinné farby na vlasy sú 100% prírodné a nové zákonodárne nariadenia v kozmetike sa ich netýkajú!

Santé a Logona rastlinné vlasové farby neobsahujú aromatické amíny alebo iné syntetické farbivá, na farbenie používajú výhradne zomleté rastlinné zvyšky. Preto môžu byť použité bezpečne a bez obmedzenia veku.

Rastlinné farby na vlasy farbia odlišne

Chemické farby na vlasy odoberú - zjednodušene povedané - vlasom prirodzené farebné pigmenty a nahradia ich syntetickými. Pôvodná farba vlasov môže byť tak navždy zmenená. Avšak prirodzené farebné pigmenty majú aj stabilizačný vplyv, to je dôvodom, prečo sa opakovane chemicky farbené vlasy stávajú krehkými a fádnymi.

Rastlinné farby na vlasy farbia obzvlášť jemne, keďže preniknú iba vonkajším obalom vlasov a omotajú sa ako ochranná vrstva okolo každého vlasu. Prirodzená farba vlasov presvitá cez rastlinné sfarbenie. Výsledný farebný odtieň tak vzniká interakciou medzi vašou pôvodnou farbou vlasov a použitým farebným odtieňom rastlinnej farby.

Semipermanentný, demipermanentný and permanentný

Semi-permanentné farby ponúkajú nápravu a pomoc pre tých, ktorí majú suché, poškodené alebo sivé vlasy. Na rozdiel od stálej permanentnej farby, nemajú agenta, ktorý preniká do vnútra vlasu a je tu tak menšie riziko, že sa vám nebude páčiť výsledok. Semi-permanentné prírodné farby zároveň neobsahujú toxické chemikálie , sú teda šetrnejšie pre vaše vlasy, vlasovú pokožku a v konečnom dôsledku pre vaše zdravie. Iba pridajú farbu a zvyčajne sú zmývateľné. Neobsahujú žiaden peroxid alebo amoniak, takže nezosvetľujú ani "nerušia" farbu vlasov. Mnoho výrobkov na trhu zahŕňa i prostriedok, vďaka ktorému sa vlasy budú lesknúť. Na druhej strane semipermanentné farby nemajú dlhú životnosť, ako už bolo spomínané zvyčajne sa zmyjú po niekoľkých umytiach  v závislosti od typu šampónu, ktorý používate. Použitie produktu je veľmi jednoduché, ak dodržíte niekoľko všeobecných pravidiel.

Demi-permanentné môžu obsahovať peroxid, ale ešte stálne nezosvetlia vaše vlasy. Permanentné farby obsahujú množstvo nebezpečných chemikálií vrátane jednej z najhorších svojho druhu phenylenediamine (PPD). Obsahujú peroxid a / alebo amoniak (čpavok), vstupujú do vlasovej kôry a pretvárajú ju. Permanentná farba zostáva až kým ju neprefarbíte. V priebehu času bude slabnúť , ale nedá sa kompletne zmyť. Semi-permanentný = pridáva, permanentný = trvalo mení.

Niekedy je uvedené - hlavne v amerických zdrojoch - že prírodné farby Logona, Sante sú permanentné, pretože vydržia viac ako 2-3 umytia (zvyčajne 4-6 týždňov). V Európe sa skôr uprednostňuje výraz semi-permanentné, keďže na rozdiel od syntetických farieb vyžadujú po niekoľkých týždňoch opätovnú aplikáciu.

Zmena farby vlasov prírodnými farbami

Či už chcete použiť farbu na to, aby ste pridali hĺbku alebo jemný odtieň vašej existujúcej farbe alebo zmeniť farbu vlasov úplne, prírodné farby splnia svoj účel bez poškodenia prirodzenej vlasovej štruktúry. Henna a ďalšie bylinné zložky pokryjú vlasy, pridajú im na sýtosti, posilnia ich, ochránia a vďaka ním budú vaše vlasy lesklejšie. Farby na vlasy Logona a Sante sa zmiešajú s individuálnou farbov vlasou, preto farebný výsledok nie je úplne predvídateľný. Jemné alebo veľmi svetlé vlasy obvykle viažu farbu vlasov rýchlejšie a intenzívnejšie ako silnejšie alebo tmavšie vlasy.

Dosiahnutie tmavšej farby vlasov

100% prírodné farbivá nedokážu nikdy radikálne zmeniť farbu vlasov podobným spôsobom ako je to u farieb s chemickými prísadami. Ak zafarbíte svetlé vlasy tmavou prírodnou farbou, dostane svetlejší vysledok ako keby ste ju zafarbili syntetickou farbou - je to preto, že prírodné farbivo pokryje vlasy priehľadným povlakom a svetlejšie vlasy budú do určitej miery presvitať. Pre dosiahnutie silnejšej farby je treba viac aplikácií za sebou s minimálnym odstupom aspoň 12 hodín.

Odtieň čierna Henna je určený pre zafarbenie hnedých vlasov. Nie je vhodný na farbenie šedivých alebo bielych vlasov. Kým chemická čierna farba obsahuje alergén PPD, čierna henna ho nahradila indigom, čo je modrá rastlina a tá by mohla odfarbiť šediny na sivú / modrú / fialovú farbu. Pri malom množstve šedín je to v poriadku, to sa stratí. Čierna farba však môže byť použitá na šediny v kombinácii s inými odtieňmi napr. ako je hnedá umbra.

Zosvetlenie vlasov

S prírodnými farbami môžete vaše vlasy stmaviť alebo zmeniť farbu na príbuzný odtieň.  S čisto prírodnými farbami nie je možné zosvetliť vlasy, pretože to vyžaduje peroxid. Nato, aby ste použili napr. blond farbu na hnedé vlasy, by ste museli odfarbiť svoje vlasy tak, aby ste ich zbavili prirodzenej pigmentácie. To by umožnilo pridanie novej farby.

Miešanie prírodných farieb

Tieto prášky sa zmiešavajú s horúcou vodou podobne ako prírodné farbivo henna. Mnoho zákazníkov dosiahne prekrásne farby zmiešaním dvoch alebo troch práškových farieb na vlasy. Obzvlášť odtiene červenej a hnedej vytvárajú množstvo nových neprestaviteľne rôznofarebných variácií. Zmes golden blonde a sahara zas dokáže vytvoriť množstvo variácií zlatých a červených odtieňov.

Tiež je bežné zamiešať malé množstvo čiernej  Henna Black do základu mahagónovej, gaštanovo alebo orieškovohnedej na stmavenie výsledného efektu.

Použitie tepla po aplikácii farby, napr. so sušičom na vlasy, farbu posilní. Taktiež môžete zmiešať čierny čaj s práškami pre získanie tmavšej farby. Nezabudnite vybrať čajové listy zo sáčku, keďže ten môže obsahovať bielidlo.

Farbenie šedín na čierno

Na zafarbenie šedín sú najvhodnejšie tmavé odtiene hnedej - prírodná hnedá a hnedá Umbra z práškových farieb a hnedé odtiene krémových farieb Logona. Keďže pokrývajú vaše vlasy priesvitnou glazúrou, výsledný efekt na šedivé vlasy bude slabší ako na nešedivé vlasy. Pre intenzívnejšie pokrytie je zvyčajne nutné zafarbiť šediny dva-trikrát za sebou.

Ak máte 100% biele farby pri korienkoch a / alebo ázijský typ čiernych vlasov  (ktorý je veľmi odolný voči akejkoľvek farbe na vlasy), nebude ich ľahké zafarbiť so 100% prírodnými farbami na vlasy. Najlepším prírodným riešením je použitie čistej henny a čistého indiga. Zamiešajte čistú farbu henna, ponechajte ju na vlasoch niekoľko hodín, zmyte a vaše vlasy sa zmenia na oranžové / červené. Potom použite čistú indigo pastu, ponechajte ju hodinu a oranžové vlasy by mali sčernieť. Táto metóda je najúčinnejším spôsobom na zafarbenie šedín na tmavú farbu. Množstvo ľudí na svete používa túto metódu na zafarbenie svojich šedivých / bielych vlasov na čiernu. Keďže je to však prírodný produkt a každý z nás je jedinečný, výsledok nikdy nie je garantovaný, môžete dosiahnuť odlišný výsledok na vlasoch rôznych ľudí. Niektorí ľudia majú veľmi tvrdohlavé šediny a možno budú musieť ponechať farbu na hlave dlhšie alebo zopakovať procedúru dvakrát aby získali tmavú farbu.

Krémová konzistencia zmiešaného prášku

Do práškových farieb treba namiešať dostatok horúcej vody. Malo by jej byť také množstvo, aby zmes nebola príliš tuhá a sčerená - mala by mať krémové zloženie aby sa dala pekne rozotrieť na vlasy. Zároveň však nesmie byť príliš vodnatá. Pri odmeraní vody budete musieť použiť vlastný úsudok a skúsenosti, keďže mnohé kuchynské odmerky nie sú práve najpresnejšie. Ak máte množstvo vlasov a natieranie trvá pridlho, vždy môžete do misky pridať viac horúcej vody, aby zmes nevysychala.