TOYS MADE IN EUROPE

Select Your Currency

Sir Arthur Conan Doyle: Stratený svet

Be the first to review this product

Availability: In stock

Quantity Available: 2

Excl. VAT: €9.00 Incl. VAT: €9.90
OR

Quick Overview

Dobrodružný román inšpirujúci mnohé generácie čitateľov, aby sa stali slávnymi bádateľmi.

Sir Arthur Conan Doyle: Stratený svet

Double click on above image to view full picture

Zoom Out
Zoom In

More Views

Dobrodružný román inšpirujúci mnohé generácie čitateľov, aby sa stali slávnymi bádateľmi. Mladý novinár E.D. Malone - s úmyslom očariť ženu svojich snov, túži po dobrodružstve. Prihlási k výprave výstredného profesora Challengera, ktorý tvrdí, že objavil náhornú plošinu skrytú uprostred juhoamerickej džungle, v ktorej ešte žijú prehistorické tvory. Nikto mu neverí a stáva sa terčom všeobecného výsmechu. Štyria odvážlivci počas expedície v ťažko prístupných pralesoch povodia Amazónky zažijú neuveriteľné dobrodružstvá, z ktorých naskakujú zimomriavky. Od chvíle, keď sa vydávajú na americký kontinent, Malone začína písať príbeh formou listov – reportáží. Ocitnú sa v nebezpečnom svete druhohôr plnom obrovských dinosaurov, gigantických rastlín, starodávnej civilizácie... Podarí sa im získať presvedčivé dôkazy a šťastne sa vrátiť domov?

Stratený svet nestratil nič zo svojho čara ani po 100 rokoch a rozhodne má čo ponúknuť aj dnes. Kniha sa stala predlohou pre mnohé filmové spracovania.

SIR ARTHUR CONAN DOYLE (1859 – 1930) patrí medzi najvýznamnejších autorov detektívneho žánru vo svetovej literatúre. Narodil sa v Edinburgu, navštevoval jezuitskú školu v Lancashire, na Edinburskej univerzite získal titul doktora medicíny. Počas štúdia ho zaujali schopnosti profesora Dr. Josepha Bella pri určovaní diagnózy pacientov natoľko, že sa mu neskôr, keď sa začal venovať literárnej tvorbe, stali inšpiráciou pri stvorení postavy Sherlocka Holmesa, detektíva udivujúceho fenomenálnou dedukciou a hrou na husliach. Za svoje zásluhy počas vojny v Južnej Afrike bol povýšený do rytierskeho stavu. Dielo Stratený svet (The Lost World) je vedecko-fantastický príbeh napísaný dávno predtým, ako sa tento druh literatúry stal samostatným žánrom.

Additional Information

SKU SPN02912
EAN 9788010029129
Country of Origin Slovakia
Brand SPN - Mladé letá
Manufacturer SPN
Author Sir Arthur Conan Doyle
Translator Štefan Kýška
Artist Peter Kľúčik
Age For Teens
Language slovak
Publication date 2016
Edition Number 3
Format hardcover
Pages 192
Dimensions 130x200 mm
ISBN 978-80-10-02912-9
To see all products of brand , please click on its logo below

You may also be interested in the following product(s)

Thomas Mayne Reid: Jazdec bez hlavy

Thomas Mayne Reid: Jazdec bez hlavy

Excl. VAT: €9.00 Incl. VAT: €9.90
Robert Louis Stevenson: Ostrov pokladov

Robert Louis Stevenson: Ostrov pokladov

Excl. VAT: €9.00 Incl. VAT: €9.90