OD 2010. Hračky a bábiky
vyrobené v Európe.

Vyberte svoju menu

DETOA Súbor hier drevený

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Skladom

Množstvo: 1

bez DPH: 16,17 € s DPH: 19,40 €
ALEBO

Krátky popis

Obsahuje súbor spoločenských hier Človeče, nezlob se, domino, kocky, šachy, dáma, blechy a mlyn. Súčasťou sú drevené komponenty a hracie plány z tvrdého papiera.

Balené v krabici z tvrdého papiera.

Nevhodné pre deti do 3 rokov

DETOA Súbor hier drevený

Dvojitým klikom sa obrazok zobrazi celý

Zmenšiť
Zväčšiť

Viac pohľadov

Certifikát: Európske drevo

Niekoľko faktov z histórie

Šach: strategická dosková hra pre 2 hráčov. Šach pochádza pravdepodobne z Indie, jeho najstaršia verzia zo 6. storočia bola nazývaná caturanga ("štyri divízie"). Najstarší doklad o šachu pochádza z Perzie okolo roku 600, kde bola hra známa ako chatrang. Chatrang prevzal moslimský svet, premenoval ho na shatranj a priviezol do Európy, kde bol pomenovaný perzským slovom shah ("kráľ"), odkiaľ pochádza anglické pomenovanie "check" and "chess". Okolo roku 1000 bola už hra rozšírená po celej Európe, ktorá si začala pravidlá shatranj prispôsobovať. Okolo roku 1475 západná Európa (hlavne Taliansko, Španielsko) urobila zásadné zmeny do hry, ktoré sa stali základom pre hru ako ju poznáme dodnes.

Človeče, nehnevaj sa: jednoduchá dosková hra pre 2-4 hráčov, odporúčaný vek: 5+. Hra bola vynájdená v Indii okolo 6. storočia a nazývaná Pachisi. Niektorí vládcovia hrali dokonca živé Pachisi používajúc dievčatá z háremu. Niektoré verzie Pachisi boli privezené do Anglicka v 19. storočí, kde bola hra patentovaná pod názvom Ludo (z latinčiny "Hrám sa"). Ludo má množstvo ekvivalentov, nemecká verzia nazývaná Mench, ärgere dich nicht (vydaná v roku 1914) bola prevzatá do holandštiny, chorváčtiny, slovenčiny a češtiny. Podobná varianta hry je v Anglicku nazývaná Sorry.

Mlyn: strategická dosková hra pre 2 hráčov akéhokoľvek veku. V angličtine sa hra častejšie označuje ako Nine Men's Morris a bola známa už v Starovekom Ríme. Najstaršia doska pre hru bola nájdená na jednom chráme v Starovekom Egypte a  je datovaná pravdepodobne do roku 1400 pred n.l.

Domino: Najstaršie domino bolo nájdené v hrobke egyptského faraóna Tutanchamona a je datované do roku 1350 pred n.o. Domino bolo dlhé stáročia populárne v Číne, podľa historikov 32 kusové domino existovalo už v roku 1120. Do Európy, presnejšie do Itálie sa dostalo z Číny začiatkom 18. storočia.

Kocky: Kocky boli používané v Ázii od nepamäti. Najstaršie známe kocky boli súčasťou  5000 rokov starého backgammonu nájdeného v Irane. Kocky boli používané v Starovekej Indii a hazardná hra s dvoma alebo troma kockami bola veľmi populárna v Starovekom Grécku. Starovekí Rimania boli vášniví hazardní hráči, aj napriek tomu, že hazardná hra v kocky bola v Rímskom impériu zakázaná.

Ďalšie informácie

Kód DET13488
EAN 8593547100286
Krajina pôvodu Česká republika
Značka DETOA
Výrobca DETOA Albrechtice s.r.o.
Vek 5 rokov +
Rozmery 370 x 225 x 40 mm
Materiál drevo
Certifikát Európske drevo
Pre zobrazenie všetkých produktov značky DETOA Albrechtice s.r.o., kliknite prosim na obrázok loga výrobcu:

Možno Vás budú zaujímať nasledovné produkty

DETOA Drevené pexeso Dinosauri, 24ks

DETOA Drevené pexeso Dinosauri, 24ks

bez DPH: 5,75 € s DPH: 6,90 €
Efko Spoločenská hra Nehnevaj sa človiečik!

Efko Spoločenská hra Nehnevaj sa človiečik!

bez DPH: 4,67 € s DPH: 5,60 €
DETOA Drevené pexeso Zvieratká, 24ks

DETOA Drevené pexeso Zvieratká, 24ks

bez DPH: 6,08 € s DPH: 7,30 €
DETOA Drevené pexeso ZOO, 24ks

DETOA Drevené pexeso ZOO, 24ks

bez DPH: 6,08 € s DPH: 7,30 €