OD 2010. Hračky a bábiky
vyrobené v Európe.

Vyberte svoju menu

Sir Arthur Conan Doyle: Stratený svet

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Skladom

Množstvo: 2

bez DPH: 9,00 € s DPH: 9,90 €
ALEBO

Krátky popis

Dobrodružný román inšpirujúci mnohé generácie čitateľov, aby sa stali slávnymi bádateľmi.

Sir Arthur Conan Doyle: Stratený svet

Dvojitým klikom sa obrazok zobrazi celý

Zmenšiť
Zväčšiť

Viac pohľadov

Dobrodružný román inšpirujúci mnohé generácie čitateľov, aby sa stali slávnymi bádateľmi. Mladý novinár E.D. Malone - s úmyslom očariť ženu svojich snov, túži po dobrodružstve. Prihlási k výprave výstredného profesora Challengera, ktorý tvrdí, že objavil náhornú plošinu skrytú uprostred juhoamerickej džungle, v ktorej ešte žijú prehistorické tvory. Nikto mu neverí a stáva sa terčom všeobecného výsmechu. Štyria odvážlivci počas expedície v ťažko prístupných pralesoch povodia Amazónky zažijú neuveriteľné dobrodružstvá, z ktorých naskakujú zimomriavky. Od chvíle, keď sa vydávajú na americký kontinent, Malone začína písať príbeh formou listov – reportáží. Ocitnú sa v nebezpečnom svete druhohôr plnom obrovských dinosaurov, gigantických rastlín, starodávnej civilizácie... Podarí sa im získať presvedčivé dôkazy a šťastne sa vrátiť domov?

Stratený svet nestratil nič zo svojho čara ani po 100 rokoch a rozhodne má čo ponúknuť aj dnes. Kniha sa stala predlohou pre mnohé filmové spracovania.

SIR ARTHUR CONAN DOYLE (1859 – 1930) patrí medzi najvýznamnejších autorov detektívneho žánru vo svetovej literatúre. Narodil sa v Edinburgu, navštevoval jezuitskú školu v Lancashire, na Edinburskej univerzite získal titul doktora medicíny. Počas štúdia ho zaujali schopnosti profesora Dr. Josepha Bella pri určovaní diagnózy pacientov natoľko, že sa mu neskôr, keď sa začal venovať literárnej tvorbe, stali inšpiráciou pri stvorení postavy Sherlocka Holmesa, detektíva udivujúceho fenomenálnou dedukciou a hrou na husliach. Za svoje zásluhy počas vojny v Južnej Afrike bol povýšený do rytierskeho stavu. Dielo Stratený svet (The Lost World) je vedecko-fantastický príbeh napísaný dávno predtým, ako sa tento druh literatúry stal samostatným žánrom.

Ďalšie informácie

Kód SPN02912
EAN 9788010029129
Krajina pôvodu Slovenská republika
Značka SPN - Mladé letá
Výrobca SPN
Autor Sir Arthur Conan Doyle
Prekladateľ Štefan Kýška
Maliar, Ilustrátor Peter Kľúčik
Vek pre mládež
Jazyk slovenský
Rok vydania 2016
Vydanie tretie
Väzba tvrdá väzba
Počet strán 192
Rozmery 130x200 mm
ISBN 978-80-10-02912-9
Pre zobrazenie všetkých produktov značky , kliknite prosim na obrázok loga výrobcu:

Možno Vás budú zaujímať nasledovné produkty

Thomas Mayne Reid: Jazdec bez hlavy

Thomas Mayne Reid: Jazdec bez hlavy

bez DPH: 9,00 € s DPH: 9,90 €
Robert Louis Stevenson: Ostrov pokladov

Robert Louis Stevenson: Ostrov pokladov

bez DPH: 9,00 € s DPH: 9,90 €