HRAČKY VYROBENÉ V EURÓPE,
látkové plienky, prírodná kozmetika..

Vyberte svoju menu

Steiff Plyšový medveď Cosy rok 2019, 34cm

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dodanie: 10-14 pracovných dní od objednávky

bez DPH: 37,42 € s DPH: 44,90 €
ALEBO

Krátky popis

Medvedík s vyšívaným rokom 2019 na labke. Ideálny darček na Nový rok. Prítuľný prvý medvedík pre bábätká narodené v roku 2019 a všetkých, ktorí majú významné výročie v tomto roku. Zlatá mašľa prišitá.

Material: jemný plyš (polyester)
Farba: krémová
Veľkosť: 34cm
Výplň: 100% polyester
Očká: plast
Pranie v práčke na 30° C
Záruka pravosti: mosadzný "gombík v ušku"
Steiff hračky sú vyrábané v Nemecku, Portugalsku a Tunise.

Doporučujeme pranie v sieťke.

Steiff Plyšový medveď Cosy rok 2019, 34cm

Dvojitým klikom sa obrazok zobrazi celý

Zmenšiť
Zväčšiť

Viac pohľadov

Prítuľný medvedík je vyrobený tradične, presne ako to u Steiff milujeme, ale zároveň je nádherne mäkký a je dostatočne veľký na objatie pre každého v každom veku.

S rokom 2019 vyšívaným na labkách je ideálnym darčekom pre množstvo príležitostí po celý rok.

Či už darček alebo spoločník, bude priateľom na celý život.

Od koho iného si kúpiť plyšového medvedíka než od jeho vynálezcu? Na plyšových hračkách Steiff vyrástli už celé generácie detí.

Plyšového medvedíka vyvinuli zrejme súčasne hneď dvaja výrobcovia hračiek, Morris Michtom v USA a Richard Steiff v Nemecku v prvých rokoch 20. storočia. Richard Steiff vyvinul prvého plyšového medvedíka s pohyblivými končatinami v roku 1902 z plyšového mohéru. Medvedík sa zapáčil americkému obchodníkovi, ktorý si objednal 3000 kusov. Od roku 1906 zožal úspech v Amerike pod menom Teddy.

Klasický plyšový medvedík sa v angličtine nazýva Teddy podľa vtedajšieho amerického prezidenta Theodore "TR" Roosevelta, Jr. 

Podľa legendy prezident Roosevelt odmietol zastreliť medveďa na poľovačke v Mississippi v novembri 1902. Tento incident sa stal témou politickej karikatúry Clifforda Berrymana pre The Washington Post. Kresba Roosevelta inšpirovala Morrisa Michtoma vytvoriť novú hračku. Vyrobil malé plyšové medvieďa a vložil ho do výkladu svojho obchodu s nápisom  "Teddyho medveď," potom, čo ho odoslal Rooseveltovi a dostal povolenie na použitie jeho mena. Hračka sa stala hneď populárnou. Dodnes patria plyšové medvedíky medzi najobľúbenejšie darčeky pre deti a sú často darované i dospelým ako symbol lásky, blahoželania a sympatie.

Vynálezca plyšového medvedíka Steiff vyrába dodnes množstvo druhov plyšových medvedíkov, ktorých cena závisí od použitého materiálu, veľkosti a varianty končatín.

Medvede z alpaky a mohéru sú zvyčajne určené pre zberateľov. Väčšina z nich má pohyblivé končatiny a niektoré implementovaný brumčiaci mechanizmus.

Pre deti a dojčatá majú v ponuke medvedíkov z jemného plyšu (polyester alebo polyester+akryl) alebo umelej kožušiny (bavlna+akryl), tá druhá je zriedkavejšia a drahšia varianta. Medvedíci určení pre novorodeniatka majú vyšívané očičká. Medvedíkovia určení pre batoľatá a deti majú plastové očká.

Steiff vyrába medveďov aj "realistických" lesných ako napríklad Browny z roku 2016 alebo medveď Urs.

Väčšina Steiff medvedíkov pre deti sú medvedíci s ovisnutými končatinami, t.j. nemajú artikulovateľné nohy a ruky. Je to lacnejšia varianta ako medvedík s pohyblivými kĺbami. Medvedíci môžu sedieť vďaka náplni z granulátových guličiek v zadočku. Možná zmena polohy poskytuje deťom väčší zážitok.  

Väčšina medvedíkov má v zadočku granuláty, medvedík Charly má granuláty aj v končatinách. Sú medvedíci aj bez granulátov, ale sú zriedkavejší, napríklad Molly alebo medvedíci na dobrú noc pre dojčatá.

Medvedíci s kĺbami sú tou zriedkavejšou a drahšou variantou. Počítajte prosím s tým, že medvedíci s kĺbami sú tvrdo vypchaní a nie sú tak mäkkí a prítuľní ako medvedíci s ovisnutými končatinami. A sú i o niečo ťažší.

Pokiaľ ide o skladovú dostupnosť, zvieratká sú v ponuke ako

- stála ponuka NOS (never out of stock),
- dočasná ponuka a novinky v danom roku.

Ďalšie informácie

Kód STF113376
EAN 4001505113376
Značka Steiff
Výrobca Steiff Retail GmbH
Vyrába sa od roku 2018
Vek 3 roky +
Farba krémová
Rozmery 34cm, cca 220g
Kolekcia hračiek Child/Baby Collection
Zvieratko medveď
Kĺby a pozícia Bez kĺbov
Materiál polyester
Plyšový materiál jemný plyš
Starostlivosť Prať na šetrnom programe do 30°C, Nepoužívať optické zjasňovače, Nepoužívať sušičku, Nežehliť, Nečistiť chemicky

Pre tovar, ktorý nie je skladom: V prípade veľmi súrnej objednávky k sviatku, prosím napíšte najneskorší termín dodania do poznámky v košíku. Ďakujeme.


Pre zobrazenie všetkých produktov značky Steiff, kliknite prosim na obrázok loga výrobcu:

Možno Vás budú zaujímať nasledovné produkty

Steiff Plyšový medveď Cosy rok 2018, 34cm

Steiff Plyšový medveď Cosy rok 2018, 34cm

Bežná cena: 44,90 €

Špeciálna cena: bez DPH: 16,67 € s DPH: 20,00 €

Steiff Plyšový medveď Fynn v kufríku, 28cm

Steiff Plyšový medveď Fynn v kufríku, 28cm

bez DPH: 35,75 € s DPH: 42,90 €
Steiff Plyšový medveď Lotte v kufríku ružovom, 28cm

Steiff Plyšový medveď Lotte v kufríku ružovom, 28cm

bez DPH: 35,75 € s DPH: 42,90 €
Steiff Plyšový medveď Lotte v kufríku, 28cm

Steiff Plyšový medveď Lotte v kufríku, 28cm

bez DPH: 35,75 € s DPH: 42,90 €