HRAČKY VYROBENÉ V EURÓPE,
látkové plienky, prírodná kozmetika..

Vyberte svoju menu

TEA Natura Ghassoul - Argilla Saponifera, 350g

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Odoslanie: 5-7 pracovných dní od objednávky

bez DPH: 5,49 € s DPH: 6,59 €
ALEBO

Krátky popis

Univerzálny produkt vhodný pre pleť a vlasy!

Vyhladzuje vlasy
Znižuje tvorbu mazu
Zbavuje pokožku odumretých kožných buniek
Vhodný pre každý typ pleti. aj pre pokožku s ekzémami a lupienkou.

TEA Natura Ghassoul - Argilla Saponifera, 350g

Dvojitým klikom sa obrazok zobrazi celý

Zmenšiť
Zväčšiť

Viac pohľadov

Tento íl pochádza z Maroka, kde ho miestni obyvatelia používali ako mydlo po mnoho rokov, rovnako ako i obyvatelia Blízkeho východu. Nazýva sa "Ghassoul" alebo i "Rhassoul", slovo je vraj odvodené od arabského slovesa "umývať". Skladá sa z iónov kremíka a magnézia, a aj z oxidov železa a vápnika.

Ghassoul sa získava z nádrží na pokraji pohoria Atlas, v údolí Moulouya, približne 150 až 200 km od Fes. Extrakčná metóda je veľmi stará a vykonáva sa v tuneloch a podzemných nádržiach. Akonáhle je "Ghassoul" vytiahnutý z podzemných tunelov, je spracovaný a vyčistený vo vode. Aby bol prášok zbavený nečistôt, je položený na rovný povrch alebo rohože a sušený na slnku. Výsledkom je čistý produkt, ktorý je uvádzaný na trh vo forme tenkých dlaždíc alebo prášku.

Pri použití "Ghassoul" prášku čoskoro zistíte, že ekologické čistiace prostriedky sú často lepšie než ich konvenčné náprotivky. TEA Natura kladie dôraz na tento úžasný dar prírody, ktorý dováža priamo z Maroka. Vlasy a pokožka sa Vám poďakujú za zdravie a žiaru, ktorý im tento výrobok poskytne. Životné prostredie nie je ovplyvnené pri jeho výrobe.

Po mnoho rokov, bol Ghassoul nepostrádateľným prvkom v arabskom svete pre všetky prípravky Hammam (turecké kúpele). Minerálna, prírodná a ekologická - táto hlina je venovaná kráse tela a vlasov. Používa sa ako krém na čistenie vlasov, ako maska na tvár a jemné čistenie tela; zmäkčuje pokožku, znižuje sekréciu kožného mazu, regeneruje pokožku, odstraňuje odumreté bunky, a udržuje póry v rovnováhe. Ghassoul je odporúčaný pre citlivé a na alergie náchylné typy pokožky; pomáha predísť tvorbe akné, čistí pokožku, odstraňuje nečistoty, predovšetkým čierne pupáky.
Ghassoul je ideálny pre posilnenie vlasov; odporúčaný pre všetky typy vlasov, pretože nevysušuje vlasy, znižuje produkciu mazu, zatiaľ čo vlasy sú ponechané lesklé a mäkké.
Ghassoul má rovnaký čistiaci účinok ako prírodný šampón; čistí a znižuje olejnatosť pokožky hlavy a vlasov bez toho, aby došlo k poškodeniu. Vlasy ošetrené Ghassoul práškom zostávajú nádherne leské a mäkké.

Príprava pred použitím Ghassoul: Zmiešajte íl s vodou v sklenenej alebo drevenej mise za použitia drevenej varešky, kým sa nevytvorí homogénna pasta. Naneste pastu na vlasy, tvár a telo krúživými pohybmi. Dôkladne opláchnite. Použite približne jednu lyžicu pre krátke vlasy a dve alebo viac lyžíc pre dlhšie vlasy.

Ďalšie informácie

Kód TEANGHA1
EAN 8032697810435
Krajina pôvodu Maroko
Značka TEA Natura
Výrobca TEA Natura - Prodotti Naturali di Manzotti P.
Veľkosť balenia 350g
Druh pleti Pre každý typ pleti, Mastná & nečistá pleť, Jemná & alergická pleť
Typ vlasov Všetky typy
Vlastnosti kozmetiky vegan
Zloženie (SK) Marocký ílový kameň
Ingredients INCI (CFTA) Moroccan Lava Clay.
Pre zobrazenie všetkých produktov značky , kliknite prosim na obrázok loga výrobcu: