HRAČKY VYROBENÉ V EURÓPE,
látkové plienky, prírodná kozmetika..

Vyberte svoju menu

Teddy Hermann Plyšový bilby, 22cm

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Nie je na sklade

bez DPH: 15,75 € s DPH: 18,90 €

Krátky popis

Austrálsky "veľkonočný zajačik". Prítuľná kópia 15 miliónov rokov starého vačkovca.

Material: jemný plyš
Farba: sivá/ružová/biela
Veľkosť: 22cm
Výplň: syntetický materiál (polyester)
Očká: plast
Pranie v práčke na 30° C

Doporučujeme pranie v sieťke.

Teddy Hermann Plyšový bilby, 22cm

Dvojitým klikom sa obrazok zobrazi celý

Zmenšiť
Zväčšiť

Viac pohľadov

Certifikát: GS Testované na bezpečnosť nezávislou autorizovanou inštitúciou LGA QualiTest GmbH

Bilby vačkovec z Austrálie

Bilby je ohrozené zvieratko z Austrálie. V čase európskej kolonizácie existovali dva druhy. Menší bilby vyhynul v 50. rokoch minulého storočia, väčší zostáva na pokraji vyhynutia kvôli strate a zmene biotopov a konkurencii iných zvierat. Záchranári sa snažia spopularizovať toto zvieratko nahradením čokoládového veľkonočného zajačika veľkonočným bilby. Zisk z predaja putuje na ochranu a výskum tohto zvieratka. Niekoľko exemplárov bolo v roku 2000 úspešne usídlených v južnej Austrálii a v roku 2006 šesť kusov v Národnom parku v Queenslande.

Bilby sa podobá na austrálskeho bandikota i králika. Má veľmi dlhé uši, preto je nazývaný aj bandikot králikovitý. Napriek čiastočnej podobnosti s potkanom je bilby skôr príbuzný králikovi. Dokonca podobne hopsá ako králik. Žiaľ práve králik je jeden z bilbyho najväčších nepriateľov. V Austrálii pôvodne králici neexistovali a sú považovaní za škodcov.  Na rozdiel od králika má bilby predĺžený a špicatý noštek  a na rozdiel od bandikota viac podobného potkanovi má dlhé uši a dlhšie zadné nohy. Aj jeho kožušinka je hodvábnejšia a jemnejšia ako u králika či bandikota, šedej alebo bielej farby.

Zvieratko je najviac 55cm dlhé bez chvosta, ktorý je zvyčajne dlhý asi 29cm. Bilby je skvelý tunelár. Pomocou silných predných nožičiek si vyhĺbi dlhé a hlboké nory až do dĺžky troch metrov a hĺbky dvoch metrov. Svoju noru opúšťa iba v noci, keď hľadá potravu. Živý sa hmyzom, ale i semenami, plodmi a hubami. Zaujímavosťou je, že nepotrebuje vodu, tekutiny získava z potravy podobne ako koala.

Bilby je vačkovec a má znaky, ktoré charakterizujú tak mäsožravé ako i bylinožravé vačkovce; v prvom rade prítomnosť mnohých rezných zubov, ako mäsom a hmyzom sa živiace vačkovce a po druhé zrastené druhé a tretie prsty ako je to u bylinožravých vačkovcov, napr. u klokanov. Samica je menšia ako samec, a zvyčajne znesie dve mláďatá, ktoré nosí vo svojom vačku. Vačok sa otvára smerom dozadu (vzhľadom nato, že veľa kope je to rozumné). Mláďatá trávia vo vačku 9-10 mesiacov.

Pôvod bilbyho siaha až 15 miliónov rokov dozadu. V roku 2014 našli vedci 15 miliónov starú fosíliu čeluste bilbyho, ktorý mal kratšie zuby a živil sa pravdepodobne jedením lesného ovocia. Pred týmto objavom bola najstaršia fosília bilbyho stará 5 miliónov rokov. Moderný bilby má dlhšie zuby, ktoré používa na kopanie v púšti, aby mohol jesť červy a hmyz. Predpokladá sa, že bilby sa vyvinul zo svojho najbližšieho príbuzného, pôvodne mäsožravého bandikota, pred 20 miliónmi rokov.

Plyšové hračky Teddy Hermann

Plyšové hračky Teddy Hermann sú známe svojim realistickým, naturalistickým a trendovým výzorom a vynikajúcou kvalitou. Všetky hračky sú testované v súlade s najnovšími európskymi bezpečnostnými predpismi pre hračky skúšobným ústavom TÜV. Okrem plyšákov pre deti ponúka Teddy Hermann zberateľskú kolekciu pre dospelých z vysoko kvalitného mohéru.

Spoločnosť vyrába hračky od roku 1912, až do 90. rokov 20. storočia to bolo v Nemecku. Dnes sa už väčšina plyšových hračiek vyrába vo východnej Ázii pod prísnou kontrolou. Množstvo hračiek je nositeľom prestížneho nemeckého ocenenia Spiel gut. Zberateľská kolekcia je ešte stále vyrábaná v Nemecku.

Ďalšie informácie

Kód HTO923534
EAN 4004510923534
Značka Teddy Hermann Original
Výrobca Teddy-Hermann GmbH
Vyrába sa od roku 2017
Vek 3 roky +
Farba sivá
Rozmery 13x12x23cm
Kĺby a pozícia Bez kĺbov
Materiál acryl/polyester
Plyšový materiál jemný plyš
Starostlivosť Prať na šetrnom programe do 30°C, Nepoužívať optické zjasňovače, Nepoužívať sušičku, Nežehliť, Nečistiť chemicky
Certifikát GS Testované na bezpečnosť nezávislou autorizovanou inštitúciou LGA QualiTest GmbH


Pre zobrazenie všetkých produktov značky , kliknite prosim na obrázok loga výrobcu:

Možno Vás budú zaujímať nasledovné produkty

Teddy Hermann Plyšový vtákopysk, 40cm

Teddy Hermann Plyšový vtákopysk, 40cm

bez DPH: 17,42 € s DPH: 20,90 €
Teddy Hermann Plyšová korela, 17cm

Teddy Hermann Plyšová korela, 17cm

bez DPH: 12,42 € s DPH: 14,90 €
Teddy Hermann Plyšový klokan s mláďatkom, 31cm

Teddy Hermann Plyšový klokan s mláďatkom, 31cm

bez DPH: 23,25 € s DPH: 27,90 €
Teddy Hermann Plyšový medvedík koala, 21cm

Teddy Hermann Plyšový medvedík koala, 21cm

bez DPH: 16,58 € s DPH: 19,90 €