OD 2010. Hračky a bábiky
vyrobené v Európe.

Vyberte svoju menu

Voltík Elektronická stavebnica Voltík II. Elektronické laboratórium

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Skladom

Množstvo: 1

bez DPH: 23,32 € s DPH: 27,99 €
ALEBO

Krátky popis

Postavte si detektor kovu, fotobunku alebo rádio!

Stavebnica Voltík II. je tvorivá hračka pre deti od 10 rokov s mnohými možnosťami zapojenia efektných elektronických modelov podľa príručky alebo podľa svojich znalostí. Stavebnica obsahuje všetko pre stavbu 50 elektronických modelov bez spájkovania.

Voltík Elektronická stavebnica Voltík II. Elektronické laboratórium

Dvojitým klikom sa obrazok zobrazi celý

Zmenšiť
Zväčšiť

Viac pohľadov

Stavebnica obsahuje pracovný panel, na ktorom sú na rube pripájané elektronické súčiastky, ďalej elektrické vodiče a gumové špuntíky k upevňovaniu vodičov. Zostaviť možno 4 rôzne húkačky, poplašné zariadenie reagujúce na svetlo, citlivý detektor hluku a "farebnú hudbu", bezdotykový detektor kovov, elektronický metronóm, polný telefón, jednoduché AM-Rádio, modely prepojené s Voltíkom I. Model č. 51 umožňuje zostaviť vlastný zdroj elektrickej energie z citrónu a s jeho pomocou rozsvietiť svietivku v stavebnici.

Voltík II. je navrhnutý podobne ako Voltík I. pre najširšiu skupinu detí vrátane tých, ktoré nemajú s elektronikou prakticky žiadne skúsenosti. Obsahuje okrem elektrických schémat presný postup mechanického prepojenia súčiastok vodičov na pracovnom paneli. VOltík II. však vyžaduje pri zapojovaní väčšiu opatrnosť, pretože schémy sú, na rozdiel od Voltíka I., zložitejšie a chyba v zapojení môže spôsobiť zničenie niektorej z polovodičových súčiastok. Súčiastky použité v stavebnici je jednoduché zohnať v každom väčšom meste, takže zničenú súčiastku možno ľahko nahradiť novou. Zoznam použitých súčiastok je na strane 82 v príručke.

K stavebnici nutné dokúpiť +4 tužkové monočlánky typu R6-AA-1,5V.

Kompletná príručka na stiahnutie (.pdf)

Experimentujte a s výmenou poškodených súčiastok si nerobte starosti. Elektronické stavebnice VOLTÍK sú svojou povahou určené k experimentovaniu s elektrickými obvodmi. Pokiaľ sú obvody zapojené v stavebnici podľa príručky, nemôže dôjsť k poškodeniu súčiastok, ktoré stavebnica obsahuje. Avšak s omylmi v zapojeniach, prípadne s "obeťami na oltár poznania" a teda i s poškodením súčiastok, sa počíta. Súčiastky použité v stavebnici je jednoduché zohnať v každom väčšom meste, takže zničenú súčiastku možno ľahko nahradiť novou. V prípade väčších problémov, na elektronické experimentálne stavebnice VOLTÍK 1, VOLTÍK 2 a VOLTÍK 3 poskytuje výrobca rozšírenú záruku. Aj keď sa podľa všeobecných záručných podmienok jedná o opravy závad spôsobených spotrebiteľom, výrobca vykonáva tieto opravy už niekoľko rokov zdarma vo vlastnej réžii, v záujme a celkovej spokojnosti zákazníkov. Výrobca vymení vo Vašej stavebnici VOLTÍK akúkoľvek elektronickú súčiastku zdarma, bez ohľadu na dvojročnú záručnú lehotu.

Ďalšie informácie

Kód VOLT0047
Krajina pôvodu Česká republika
Značka Voltík
Výrobca Ing. Ivan Svoboda
Vek pre mládež
Rozmery 270x230x40 mm
Materiál elektronika


Pre zobrazenie všetkých produktov značky , kliknite prosim na obrázok loga výrobcu: