HRAČKY VYROBENÉ V EURÓPE,
látkové plienky, prírodná kozmetika..

Vyberte svoju menu

Miva Vacov

Miva Vacov

"Každý region v České republice má svůj vlastní neopakovatelný charakter, daný přírodním bohatstvím, kulturou a staletými tradicemi jeho obyvatel. Také výrobky a produkty pocházející z určité oblasti nesou část tohoto charakteru – je do nich vložena práce tamních řemeslníků a zemědělců i část jejich duše... ", píše sa na stránkach portálu Asociácie regionálnych značiek. Drevené hračky Miva Vacov nesú certifikát Originálny produkt Šumava.

Tradícia výroby drevených hračiek vo Vacove spadá do začiatku 50. rokov minulého storočia. Vtedy tu začala prevádzkovňa výrobného družstva JAS vyrábať rôzne drevené hračky, prevažne z dielne návrhára a výtvarníka p. Františka Janoucha. V roku 1992 v rámci transformácie družstva vznikla firma Miva Vacov, v.d., ktorá sa neskôr transformovala na spoločnosť s ručením obmedzeným.

Miva Vacov, s.r.o. vyrába drevené hračky s pohybom, prípadne i so zvukom, drevené figúrky a drobné dekoračné výrobky. Hračky sú vyrábané vo farebnom i prírodnom prevedení bez farby. Jednotlivé súčasti hračiek sú vyrábané strojovo, pri ďalšom spracovaní prevažuje ručná práca, hlavne pri maľovaní, lepení a montáži.

Približne polovica výrobkov firmy je dodávaná na tuzemský trh. Druhá polovica sa vyváža, hlavne do krajín západnej Európy, ale i do Japonska.

Položky 1 až 12 z 13

na stránku
Strana:
  1. 1
  2. 2

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne

Položky 1 až 12 z 13

na stránku
Strana:
  1. 1
  2. 2

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne