OD 2010. Hračky a bábiky
vyrobené v Európe.

Vyberte svoju menu

Efko ROTO stavebnica Maxi Fire 9v1, 377ks

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Skladom

Množstvo: 2

bez DPH: 16,58 € s DPH: 19,90 €
ALEBO

Krátky popis

Kreatívna konštrukčná stavebnica.

Rozvíja priestorovú fantáziu, jemnú motoriku a tvorivosť.
Funkčné, pevné a odolné modely.
Počet: 377ks
Vyrobené v Európe

Nový obal. Obsah rovnaký ako pôvodné Maxi Fire balenie.

Efko ROTO stavebnica Maxi Fire 9v1, 377ks

Dvojitým klikom sa obrazok zobrazi celý

Zmenšiť
Zväčšiť

Viac pohľadov

Začni s ROTOM! Skladaj jednoducho zložité veci. Špičková kreatívna a konštrukčná stavebnica. Nielen prevedením, ale predovšetkým vlastnosťami učaruje každému dieťatku i dospelému. ROTO rozvíja priestorovú fantáziu, jemnú motoriku a tvorivosť. Postavené modely sú plne funkčné, pevné a odolné. 377 častí.

Partner projektu EMIL. Zakúpením stavebnice ROTO prispievate na handicapované deti. Viac na www.emil-cpt.cz

Stavebnica bola vyvinutá a navrhnutá tak, aby sa za pomoci kompaktných základných častí (telo traktora, základové dosky, dlhé spojovacie prvky …) dalo zostaviť veľmi rýchlym spôsobom čokoľvek čo si dieťa zaumieni a následne kreatívne a variabilne, vďaka jednotlivým menším častiam, meniť konečný vzhľad daného výtvoru.

Stavebnica v súčasnej dobe využíva viac ako 72 rôznych prvkov! To umožňuje obrovskú variabilitu pri zostavovaní stavebnice s povestnou detskou fantáziou a kreativitou.

Ďalší dôležitý cieľ, na ktorý výrobcovia kládli dôraz, je kompaktnosť zostáv. Po zostavení výtvoru, podľa vlastnej predstavy sa môže dieťa so zostavou hrať bez obáv, že sa mu zostava pri hre alebo páde celá rozpadne. Tým by sa mala stavebnica pre dieťa stať nielen priestorom pre jeho fantáziu, ale taktiež dennou hračkou, ktorú si pretvára podľa vlastných predstáv hoci aj každý deň.

Vďaka svojej originálnej konštrukcii umožňuje stavebnica ľahké a veľmi rýchle stavanie do celého priestoru (všetkých rozmerov - 3D) a pripojovanie a natáčanie všemožných podzostáv. Stavebnica je príťažlivá i pre deti vo veku nad 10 rokov.

História stavebnice ROTO (JÁVA/PLASTICANT)

Pôvodné prvky tejto stavebnice boli patentované v roku 1948 pánom Jenö PAKSY, ktorý v tej dobe zamýšlal túto stavebnicu stavať sám. Bohužiaľ tomu nastupujúci režim nebol naklonený. Problémom bola i dostupnosť plastového materiálu. Medzi rokmi 1959-1960 uzavrel pán Paksy zmluvu s maďarskou firmou MIKROLIN Mechanical Toy Production Co-operative o výrobe a vývoji stavebnice – fakticky až po tejto dobe začala výroba. V rokoch 1960-1961 uzavrel pán Paksy aj zmluvu o výrobe a vývoji stavebnice s nemeckou firmou PLASTICANT. Zmluvne bolo dohodnuté, že PLASTICANT bude predávať stavebnicu v západnej Evrópe a MIKROLIN vo východnej.

V tej dobe bola stavebnica JÁVA/PLASTICANT na veľmi vysokej technickej i konstrukčnej úrovni a bola veľmi populárna a rozšírená po celej Európe. Predávala sa napríklad pod názvom JÁVA v Maďarsku, KIBI v Grécku. Pod názvom PLASTICANT ju v západnej Európe distribuovala významná hračkárska spoločnosť MB.

V rokoch 1962-1966 pan Paksy každé tri mesiace vyvinul jeden alebo viac nových komponentov, ktoré poskytol najskôr MIKROLINU pre skúšobnú výrobu a prvé kusy potom odovzdal do PLASTICANTU. Túto prácu vykonával v MIKROLINE trojčlenný tím konštruktérov pracujúcich na príprave foriem.

Koncom sedemdesiatych rokov minulého storočia predala nemecká firma PLASTICANT výrobu svojej stavebnice českej firme DUBENA (Český Dub), kde sa stavebnica vyrábala do začiatkov deväťdesiatych rokov minulého storočia. Bohužiaľ už neprebiehal žiadny vývoj a používali sa starnúce komponenty.

V roku 2004 dostala firma EFKO ponuku na odkúpenie výroby tejto stavebnice. Majitel spoločnosti EFKO pán Miroslav Kotík je pôvodným vzdelaním technik a tak sa pre túto stavebnicu nadchol a rozhodol sa využiť ponuku. Uvedomoval si však, že stavebnica mala svoj vrchol v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch minulého storočia a že nebude možné začať tam, kde skončil vývoj v PLASTICANTE.

Pri dôkladnej analýze všetkých základných častí pôvodnej stavebnice, došla firma EFKO spoločne so skupinou odborníkov k jednoznačnému záveru, že celá  stavebnica potrebuje radikálnu designovú zmenu s ohľadom k aktuálnym svetovým trendom a vzhľadom k vyšším nárokom súčasného spotrebiteľa, lepšiu kompaktnosť jednotlivých zostáv, ďalšie rozšírenie variability stavebnice a rýchlejšiu a jednoduchšiu zostaviteľnosť s vyšším využitím pre širšie vekové spektrum detského zákazníka. Vyriešiť túto neľahkú úlohu, EFKU spolu s odborníkmi na technickú i designovú čast a špecialistami na motoriku a psychológiu detí trvalo viac ako rok. Regeneračný proces priniesol celej stavebnici omladenie, v dôsledku ktorého z celej pôvodnej stavebnice zostal iba základ, ktorý bol doplnený o novo vyvinuté prvky.

viac na www.mojeroto.cz

Ďalšie informácie

Kód EF14066
EAN 8592168140664
Krajina pôvodu Česká republika
Značka Efko
Výrobca EFKO-karton, s.r.o.
Vek 4 roky +
Rozmery 330x262x72mm, 820g
Materiál plast ABS
Pre zobrazenie všetkých produktov značky , kliknite prosim na obrázok loga výrobcu: