OD 2010. Hračky a bábiky
vyrobené v Európe.

Vyberte svoju menu

Natracare Bio bavlnené tampóny Super s aplikátorom, 16ks

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Dostupnosť: Skladom

Množstvo: 13

bez DPH: 4,08 € s DPH: 4,90 €
ALEBO

Krátky popis

Zo 100% biobavlny a ničoho iného

Bez chlóru
Bez umelého hodvábu, plastov alebo farbív
Biologicky rozložiteľné a kompostovateľné
Hladký, ľahko vsunuteľný aplikátor z kartónu
Rozširuje sa pozdĺžne

Natracare Bio bavlnené tampóny Super s aplikátorom, 16ks

Dvojitým klikom sa obrazok zobrazi celý

Zmenšiť
Zväčšiť

Viac pohľadov

Certifikát: Soil Association Kontrolovaná prírodná kozmetika

Hladký, ľahko vsunuteľný aplikátor z kartónu má okrúhle zakončenie v podobe lupienka a umožňuje vloženie tampónu pohodlnejšie a jednoduchšie. Použitý materiál na výrobu aplikačnej trubice je úplne bez chlóru a biologicky rozložiteľný. Bio bavlnená vata Natracare aplikátora tampónu je navrhnutá tak, aby sa rozširovala pozdĺžne počas jemnej absorbcie menštruačnej tekutiny. Bio bavlnená šnúrka umožňuje ľahké odstránenie tampónu po použití.

Aplikátor mnohých značiek je často vyrobený z plastu. Jedna z chemikálií nájdených v týchto plastoch sú ftaláty, ktoré môžu byť absorbované pokožkou. Likvidácia týchto plastových výrobkov prispieva ku globálnemu znečisteniu oceánov.

Natracare tampón bez aplikátora je vyrobený z valcovanej vaty zo 100% organickej bavlny. Keďže bavlna jemne absorbuje menštruáciu tampón sa rozširuje do šírky. Na rozdiel od štýlu s aplikátorom, tento tampón sa vkladá použitím vášho najdlhšieho prsta, ktorý vsuniete do nálevkovite rozšíreného konca tampónu, aby tampón mohol byť vtlačený na svoje miesto. Rozhodovanie medzi tampónmi s aplikátorom a bez aplikátora je všeobecne vecou osobnej preferencie.

Asi 20% žien má od prírody otočený uterus (nakláňa sa dozadu smerom k chrbtici miesto dopredu) a použitie nepružného aplikátora môže spôsobiť bolesť počas vkladania. Natracare tampón bez aplikátora, jemne vsunutý do správnej polohy pomocou dlhšieho ukazováka, umožňuje vkladanie tampónu pohodlnejšie. Bio bavlnená šnúrka vám umožní ľahko odstrániť tampón po použití.

Natracare tampóny boli vyvinuté ako priama reakcia na obavy o zdravie a životné prostredie z otravy dioxínom vznikajúcom pri bielení chlórom, na rozsiahle postrekovanie pesticídmi konvenčne pestovanej bavlny, a na používanie umelého hodvábu a iných syntetických materiálov v bežne dostupných tampónoch.

100% organická bavlna - nebielená chlórom - bez umelého hodvábu - bez parfumácie - certifikované britskou SOIL Association

natracare tampon without applicatorMnoho žien si neuvedomuje, že pri výrobe tampónov sú široko využívané umelý hodváb a zmes hodvábu a bavlny. Hodváb je zvyčajne bielený chlórom a je to vysoko absorbčné vlákno, ktoré síce rýchlo absorbuje menštruačnú krv, ale zároveň vysúša prirodzenú ochrannú slizničnú výstelku pošvy.

Vysoko karcinogénny dioxín je vedľajším produktom všetkých metód používajúcich bielenie chlórom a taktiež vedľajší produkt postreku pesticídmi a znečistenia spaľovní. Dioxín sa zbiera v tukových tkanivách živočíchov a neodchádza. Publikované vedecké správy dokazujú, že i nízke hladiny dioxínov sú spájané s rakovinou, nízkym počtom spermií, narúšaním imunitného systému. Ak vezmeme v úvahu, že žena použije vo svojom živote viac ako  11000 tampónov, vystavuje sa obrovskému pôsobeniu dioxínov.

Natracare tampóny sú vyrobené výhradne iba z plne kontrolovanej 100% organickej bavlny. Sú k dispozícii v celej rade absorbcií s aplikátorom i bez aplikátora, aby vyhovovali individuálnej menštruácii i osobným preferenciám. Aplikátory sú vyrobené z karty nebielenej chlórom a nie sú plastové. Ak v súčasnosti používate tampón s plastovým aplikátorom mali by ste vedieť, že okrem toho, že je vyrobený z ropy, obsahuje i prídavnú látku, ktorá robí plast ohybnejším, a to ftaláty.

Všetky Natracare výrobky sú vyrobené bez použitia chlóru a ženy si môžu byť isté, že neobsahujú žiadne syntetické materiály akými sú polypropylén, umelý hodváb alebo chemické prísady, akými sú povrchovo aktívne látky, parfémy, farbivá, lubrikanty.

Nezávislý výskum, realizovaný na New York University Medical School, naznačuje, že použitie tampónov zo 100% bavlny výrazne redukuje riziko syndrómu toxického šoku v porovnaní s tampónmi, ktoré obsahujú umelý hodváb. Počas výskumu boli porovnávané Natracare tampóny so všetkými ostatnými dostupnými značkami na trhu, ktoré sú vyrobené výhradne buď zo 100% vlákien umelého hodvábu alebo zmesi umelého hodvábu a bavlnených vlákien.

Nikdy nepoužívajte hygienické vložky a tampóny obsahujúce dezodorant. Niektorí výrobcovia pridávajú do hygienických vložiek syntetické vône a prostredníctvom svojej reklamy a marketingu sa snažia ženy presvedčiť, že počas periódy páchnu. Parfémy sú škodlivé pre pokožku a obsahujú konzervačné látky, ktoré uvoľňujú formaldehyd. Pri dodržiavaní dennej osobnej hygieny Vám nehrozí žiaden nezvyčajný zápach z vagíny. V prípade nezvyčajného páchnuceho výtoku je lepšia konzultácia s lekárom, keďže môže ísť o prvý príznak infekcie.

K dispozícii  3 druhy tampónov bez aplikátora

* Regular (20 kusov v balení - nové balenie)
* Super (20 kusov v balení - nové balenie)
* Super Plus (20 kusov v balení)

K dispozícii  2 druhy tampónov s aplikátorom

* Regular (16 kusov v balení)
* Super (16 kusov v balení)

Material:

* organická bavlna
* Bez chlóru. Natracare nepoužíva bielenie chlórom v žiadnom procese výroby.
* Bez chemikálií a dráždidiel pokožky akým sú parfémy či farbivá.
* Bez latexu.
* Bez krutosti. Netestované na zvieratách.
* Bez plastov vyrábaných z ropy.

Ďalšie informácie

Kód NC09005
EAN 782126009005
Krajina pôvodu Nemecko
Značka Natracare
Výrobca Bodywise (UK) Ltd
Zloženie 100% bio bavlna
Hygienické vložky Tampóny super
Štýl Jednorázové
Počet kusov v balení 16 ks
Certifikát Soil Association Kontrolovaná prírodná kozmetika


Pre zobrazenie všetkých produktov značky , kliknite prosim na obrázok loga výrobcu:

Možno Vás budú zaujímať nasledovné produkty

Natracare Bio bavlnené tampóny Super Plus, 20ks

Natracare Bio bavlnené tampóny Super Plus, 20ks

bez DPH: 3,46 € s DPH: 4,15 €
Natracare Bio bavlnené menštruačné vložky Maxi Regular, 14ks

Natracare Bio bavlnené menštruačné vložky Maxi Regular, 14ks

bez DPH: 2,67 € s DPH: 3,20 €
Natracare Bio bavlnené tampóny Regular, 20ks

Natracare Bio bavlnené tampóny Regular, 20ks

bez DPH: 3,00 € s DPH: 3,60 €
Natracare Bio bavlnené menštruačné vložky Ultra Super Plus, 12ks

Natracare Bio bavlnené menštruačné vložky Ultra Super Plus, 12ks

bez DPH: 2,71 € s DPH: 3,25 €